12 kwietnia 2023
Akademia Korzyści PPK pełni przede wszystkim rolę edukacyjną. Ma zapoznawać uczestników z zasadami oszczędzania w Pracowniczych Planach Kapitałowych oraz pokazywać korzyści, jakie płyną z gromadzenia środków wspólnie z pracodawcą i państwem.
PPK to dobrowolny, prywatny system długoterminowego oszczędzania, dostępny dla wszystkich osób zatrudnionych. Przystępując do PPK, pracownik buduje swoje oszczędności na przyszłość, ale w razie potrzeby może z nich skorzystać w każdej chwili. To wyjątkowo korzystny sposób oszczędzania – średnio do każdej złotówki, wpłaconej przez pracownika, drugą dokłada pracodawca i państwo
Kto może wziąć udział w loterii?
Uczestnikiem loterii może być każda osoba, która ukończyła 18 lat oraz jest uczestnikiem PPK lub będzie uczestnikiem PPK najpóźniej w chwili pierwszego losowania nagród, w którym weźmie udział.
Chcę wziąć udział w loterii. Co należy zrobić?
Aby przystąpić do loterii należy:
- w terminie od godz. 00:00:00 dnia 16.01.2023 r. do godz. 23:59:59 dnia 30.09.2023 r. dokonać na stronie https://www.mojeppk.pl/konkurs zgłoszenia udziału w loterii wypełniając formularz rejestracyjny,
- zatwierdzić rejestrację poprzez kliknięcie w przesłany, drogą mailową, link aktywacyjny,
- posiadać status Uczestnika PPK najpóźniej w chwili pierwszego losowania, w którym uczestnik weźmie udział.
Za jakie aktywności otrzymam losy?
Losy można uzyskać za następujące czynności:
- jeden los za rejestrację w loterii,
- jeden los za poprawną odpowiedź na pytanie z Quizu,
- jeden los za wypełnienie ankiety,
- maksymalnie 10 losów za skuteczne polecenie loterii (jeden los za jedną osobę, która przystąpiła do loterii z wysłanego przez Ciebie linku polecającego),
- jeden los w przypadku rejestracji z otrzymanego linku polecającego,
- trzy losy za poprawną odpowiedź na pytanie niespodziankę.
Jak sprawdzić, czy jestem uczestnikiem PPK?
W celu sprawdzenia, czy jesteś uczestnikiem PPK, powinieneś zgłosić się do swojego pracodawcy. Zapytaj bezpośrednio w dziale kadr i płac, czy pracodawca zawarł w Twoim imieniu i na Twoją rzecz umowę o prowadzenie PPK (zapisał Cię do PPK).
W dokumencie RMUA, który otrzymujesz od swojego pracodawcy, możesz także sprawdzić, czy pracodawca nalicza dla Ciebie wpłaty do PPK. W dokumencie tym płatnik składek (czyli pracodawca) wskazuje między innymi kwotę finansowanej dla pracownika wpłaty do PPK.
Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Jak zostać uczestnikiem PPK?
Pracownicy 55-70 lat
Pracownicy, którzy ukończyli 55 lat, ale nie ukończyli 70 lat, aby przystąpić do tego programu powinni złożyć pracodawcy wniosek o zawarcie w ich imieniu i na ich rzecz umowy o prowadzenie PPK. Pracodawca ma obowiązek poinformować pracowników o możliwości złożenia takiego wniosku. Pracownik może złożyć go w dowolny sposób, można jednak skorzystać z gotowego wzoru, dostępnego tutaj.
Pracownicy, którzy złożyli deklarację rezygnacji
Natomiast jeśli zrezygnowałeś z dokonywania wpłat do PPK w każdym momencie możesz wrócić do oszczędzania w PPK. Wystarczy, że złożysz pracodawcy wniosek o dokonywanie wpłat do PPK, który pobierzesz klikając tutaj. Jest to uniwersalny wzór wniosku, który możesz złożyć każdemu pracodawcy. Po złożeniu takiego wniosku nie musisz już nic więcej robić, wszystkim zajmie się Twój pracodawca.
Organizatorzy
Organizatorem akcji na zlecenie Polskiego Funduszu Rozwoju SA jest Nofsza sp. z o.o., należąca do Grupy Eura7. Akademia Korzyści PPK realizowana jest od stycznia do października 2023 roku.
Po więcej informacji na temat Akademii Korzyści PPK zapraszamy na stronę konkurs.mojeppk.pl lub do kontaktu mailowego: media@pfr.pl.
Autor: Natalia Duda